Urząd Miasta i Gminy
Uchwała Nr XX/107/2004
Rady Miejskiej w Sztumie
z dnia 27 marca 2004 roku


w sprawie wspólnej realizacji komunikacji na terenie miasta i gminy Sztum oraz miasta Malborka.

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 12 w związku z art. 7 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jedn. w Dz. U. z 2001 roku Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) i art. 4 pkt 7a ustawy z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 125, poz. 1371 z późn. zm.)

Rada Miejska w Sztumie uchwala co następuje :

§ 1


Miasto i Gmina Sztum przekazuje gminie miejskiej Malbork do wykonywania zadanie publiczne dotyczące komunikacji miejskiej w ramach lokalnego transportu zbiorowego na obszarze miasta i gminy Sztum w zakresie wydawania zezwoleń, organizacji przewozów, regulacji taryfowych oraz stanowienia przepisów porządkowych odnoszących się do przewozów w lokalnym transporcie zbiorowym na liniach:

  • 7 na trasie Malbork – Sztum – Górki – Sztum – Malbork,
  • 8 na trasie Malbork – Sztum – Sztumskie Pole (Fabryka Mebli) – Sztum – Malbork.

§ 2


Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Sztum.

§ 3


Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego.


Przewodniczący
Rady Miejskiej

Joachim Majewski


Uzasadnienie:


Zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 125, poz. 1371 z późn. zm.) w brzmieniu po nowelizacji ustawą z dnia 23 lipca 2003 r.(Dz. U. Nr 149, poz. 1452) przewóz regularny wykonywany w ramach lokalnego transportu drogowego może być wykonywany jako komunikacja miejska w granicach administracyjnych miasta albo miast i gmin sąsiadujących jeżeli zawarły porozumienie lub utworzyły związek międzygminny w sprawie wspólnej realizacji komunikacji na swoim obszarze. Wyrażenie zgody na podpisanie przez Burmistrza Miasta i Gminy porozumienia w formie uchwały jest konieczne, ponieważ aby jedna gmina mogła przyjąć od drugiej zadania własne ( wydawanie zezwoleń, organizacja komunikacji miejskiej) konieczna jest uchwała rady. Po upływie 14 dni od opublikowania treści uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego zostaną podpisane porozumienia w sprawie wspólnej realizacji komunikacji miejskiej.